  • Mfr # 26UL1007SLDGRE
  • Zoro # G401910950
/ea
Key Features
Conductor Material
Tinned Copper
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.05 in
Voltage
300V
Insulation Material
PVC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
26UL1007SLDGRE
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.05 in
Wire Size
26 AWG
Wire Diameter
0.019 in
Details
Item
Hookup Wire
Conductor Material
Tinned Copper
Jacket Color
Green
Voltage
300V
Insulation Material
PVC
Conductor Design
Solid
Temp. Rating
105°C