  • Mfr # LD-4BW-062-24-1
  • Zoro # G407059653
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Maple Veneer
Color
Light Brown
Height
26 in
Width
24 in
Length
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LD-4BW-062-24-1
Country of Origin
China
Dimensions
Height
26 in
Width
24 in
Length
24 in
Depth
24 in
Size
24"W x 24"D x 26"H
Details
Material
Maple Veneer
Color
Light Brown
Finish
Includes
(2) Shelf Wood Full-Circle set with telescoping post and mounting hardware
Description
It's all about the base cabinet except when you can't access it. Get the most out of your space with the Rev-A-Shelf® Banded Wood full-circle lazy susan. With single and double shelf options that independently rotate, you will not only maximize your cabinet storage, but you can also easily see everything within with just a twirl. Available in 24", 28", and 32" diameters, they come with either a bottom mount steel bearing or a Twist-n-Lock telescoping post designed to make installation easy and adjusting the 5/8" thick shelves effortless.
  • Independently rotating injection molded polymer hub included
  • Top shelf is adjustable once installed
  • Laminated Hardwood rim with 5/8" thick shelf bottom
  • Adjustable post will accommodate a 26" to 31" interior cabinet height