  • Mfr # BP8789192140
  • Zoro # G800971934
Finish
Chrome
Outer Mounting Hole Ctr. to Ctr.
7-9/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BP8789192140
Finish
Chrome
7-9/16 in
Description
The symmetry of beads and rings along the handle of this pull will enhance the sophistication of any room. Please note that the screws included with the products are a standard size of 1 in (25 mm) length, quadrex, pan head. They will fit with most of the popular melamine thicknesses, which range between 5/8 in to 3/4 in (16 mm to 19 mm).
  • •Traditional cabinet and drawer handle for kitchens and bathrooms
  • •Center to Center measurement (distance between the drill holes): 7 9/16 in (192 mm)
  • •Length (from left to right): 8 1/4 in (210 mm)
  • •Width (top-to-bottom): 1 in (25 mm)
  • •Projection (front to back): 2 in (50 mm)