  • Mfr # G55-TNX-C3C-1VN
  • Zoro # G512320846
/ea
See details
Key Features
Lockable
No
Overall Width
19 in
Features
Constructed with Additional Strength and Support Making it Ideal for many Environments
Overall Height
47 in
Caster Material
Polyurethane
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
G55-TNX-C3C-1VN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
19 in
Overall Height
47 in
Overall Depth
55 in
Caster Diameter
8 in