  • Mfr # G32-BBX-4VA-4ULN
  • Zoro # G512320754
Key Features
Number of Compartments
4
Load Capacity
600 lb
Overall Length
32 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
78 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
G32-BBX-4VA-4ULN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
32 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
78 in
Compartment Height
Top Shelf Height
78 in
Compartment Width
Caster Wheel Dia.
4 in
Compartment Length
Bottom Shelf Lip Height
1 1/8 in
Lip Height
1 1/8 in
Shelf Length
Caster Wheel Width
Shelf Lip Height
Caster Stem Length
1 2/5 in
Adjustable Height Range
Not Adjustable
Shelf Width
Caster Stem Diameter
Top Shelf Lip Height
Handle Height
Compartment Height - Maximum
Caster Diameter
4 in