  • Mfr # G32-RRX-L3A-3ULN
  • Zoro # G712320431
Key Features
Number of Compartments
3
Load Capacity
600 lb
Overall Length
32 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
61 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
G32-RRX-L3A-3ULN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
32 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
61 in
Caster Stem Length
1 2/5 in
Compartment Width
Shelf Lip Height
1 1/8 in
Caster Wheel Width
Top Shelf Height
61 in
Top Shelf Lip Height
1 1/8 in
Caster Wheel Dia.
3 in
Shelf Width
Handle Height
Lip Height
Adjustable Height Range
Not Adjustable
Compartment Height
Caster Stem Diameter
Shelf Length
Compartment Length
Bottom Shelf Lip Height
Caster Diameter
3 in