  • Mfr # G42-RRX-L2A-4ULN
  • Zoro # G512320563
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Compartments
2
Load Capacity
600 lb
Overall Length
42 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
43 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
G42-RRX-L2A-4ULN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
42 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
43 in
Adjustable Height Range
Not Adjustable
Top Shelf Lip Height
1 1/8 in
Lip Height
1 1/8 in
Top Shelf Height
43 in
Caster Stem Length
1 2/5 in
Caster Wheel Width
Caster Wheel Dia.
4 in
Shelf Lip Height
Compartment Width
Shelf Width
Caster Stem Diameter
Shelf Length
Handle Height
Bottom Shelf Lip Height
Compartment Length
Compartment Height
Caster Diameter
4 in