  • Mfr # G48-GRX-TAA-6UNN
  • Zoro # G312320411
Overall Length
48 in
Overall Width
28 in
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
G48-GRX-TAA-6UNN
Overall Length
48 in
Overall Width
28 in
Compartment Height - Maximum
61 in
Shelf Width
26 in
Caster Diameter
6 in
Compartment Length
48 in
Compartment Width
28 in
Shelf Length
43 in
Details
Color
Gray
Caster Configuration
(4) Swivel
Item
Linen Cart
Number of Compartments - Maximum
1
Product Type
Linen Cart
Compartment Volume - Maximum
48 cu ft
Includes Handle
No Handle
Shelf Material
Wire
Frame Material
Chrome Coated Wire Shelves
Distance Between Shelves
18 in