  • Mfr # G48-BKX-TPA-6UNN
  • Zoro # G912320262
/ea
See details
Key Features
Overall Length
50 1/2 in
Overall Width
28 in
Overall Height
68 1/2 in
Color
Black
Caster Configuration
(4) Swivel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
G48-BKX-TPA-6UNN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
Overall Width
28 in
Overall Height
Shelf Width
24 in
Compartment Width
28 in
Compartment Length
48 in
Caster Diameter
6 in
Shelf Length
43 in
Compartment Height - Maximum
61 in
Details
Color
Black
Caster Configuration
(4) Swivel
Item
Linen Cart
Caster Material
Polyurethane
Number of Compartments - Maximum
1
Shelf Adjustability
Fixed, Vertical/Horizontal
Includes Handle
No Handle
Distance Between Shelves
18 in