  • Mfr # SCE-53VR3620
  • Zoro # G611154632
/ea
See details
Key Features
Nominal Width
36 in
Nominal Height
53 in
Nominal Depth
20 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R
Enclosure Material
Galvanized Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCE-53VR3620
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Width
36 in
Nominal Height
53 in
Nominal Depth
20 in