  • Mfr # SCE-42XEL3712LPLG
  • Zoro # G511157795
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
12 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 12, 13
Enclosure Material
Carbon Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCE-42XEL3712LPLG
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
12 in