  • Mfr # SCE-42XEL3116LP
  • Zoro # G311157643
Nominal Width
31.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
16 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 12, 13
Enclosure Material
Carbon Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SCE-42XEL3116LP
Nominal Width
31.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
16 in