  • Mfr # SCE-36EL4812WFLP
  • Zoro # G511155524
Nominal Width
48 in
Nominal Height
36 in
Nominal Depth
12 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 12, 13
Enclosure Material
Carbon Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCE-36EL4812WFLP
Nominal Width
48 in
Nominal Height
36 in
Nominal Depth
12 in