  • Mfr # SCE-48EL3612SS6LPPL
  • Zoro # G911155537
/ea
See details
Key Features
Nominal Width
36 in
Nominal Height
48 in
Nominal Depth
12 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 4X, 12, 13
Enclosure Material
316 Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SCE-48EL3612SS6LPPL
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Width
36 in
Nominal Height
48 in
Nominal Depth
12 in