  • Mfr # SCE-72EL4818SS6FSD
  • Zoro # G011155291
Nominal Width
48 in
Nominal Height
72 in
Nominal Depth
18 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 4X, 12, 13
Enclosure Material
316 Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCE-72EL4818SS6FSD
Nominal Width
48 in
Nominal Height
72 in
Nominal Depth
18 in