  • Zoro # G512109977
/ea
Key Features
Lumens
850
Voltage
120V
Length
4.92 in
Color Temperature
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Housing Material
Aluminum
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
S11623R1
Zoro #
G512109977
UPC #
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Length
4.92 in
Width
4.92 in
Details
Lumens
850
Voltage
120V
Color Temperature
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Housing Material
Aluminum
Dimmable / Non-Dimmable
Dimmable
CRI
90
Shape
Square
Standards
cETLus - Listed; FCC; Wet; RoHS; IC; AT
Watts
12W