  • Mfr # B1801000A
  • Zoro # G7982317
/ea
Key Features
Overall Length
2-1/2 in
Shank Material
Carbide
Material
Carbide
Bore Dia.
0.180"
Application
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
B1801000A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2-1/2 in
Bore Dia.
0.180"
Radius
Sharp Point
Shank Dia.
1/4 in
Bore Depth
1.000"
Max. Bore Depth
1 in
Min. Bore Dia.
0.1800 in