  • Mfr # FHL2-610-3.5-25
  • Zoro # G1118962
Key Features
Flange Style
Flanged
Thread Size
M6-1.00
Drill Bit Size
HEX HOLE REQUIRED
Material
Steel
Finish
Clear Trivalent
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FHL2-610-3.5-25
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M6-1.00
Drill Bit Size
HEX HOLE REQUIRED
Flange Diameter
13 mm
Insert Diameter
8.98 mm
Overall Length
16.7 mm
Details
Item
Rivet Nut
Flange Style
Flanged
Material
Steel
Finish
Clear Trivalent
Grip Range
1.0 mm to 3.5 mm