  • Mfr # 6SL3210-5FB12-0UF0
  • Zoro # G009016481
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
6SL3210-5FB12-0UF0
Country of Origin
Germany
Description
SINAMICS V90, with PROFINET Input voltage: 200-240 V 3-P -15%/+10% 12.0 A 45-66 Hz Output voltage: 0 - Input 11.6 A 0-330 Hz Motor: 2 kW Degree of protection: IP20 Size D, 95x170x195 WxHxD