  • Mfr # 5SU1324-7FA16
  • Zoro # G816096805
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
DC Voltage Rating
Not Rated
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
Number of Poles
2
Max. AIR Rating
20kA
Circuit Breaker Type
Residual Current
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
5SU1324-7FA16
Country of Origin
Germany
Dimensions
Depth
3.62 in
Height
3.23 in
Details
DC Voltage Rating
Not Rated
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
Number of Poles
2
Max. AIR Rating
20kA
Circuit Breaker Type
Residual Current
Curve Type
C
Item
Circuit Breaker
AC Voltage Rating
230V AC
Amps
16A
Description
RCBO, 10 kA, 2P, type A, 30 mA, C-Char, In: 16 A, Un AC: 230 V