  • Mfr # 5SU1354-6KK13
  • Zoro # G316096985
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth
3.78 in
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
Height
3.228 in
Circuit Breaker Type
Residual Current
DC Voltage Rating
Not Rated
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
5SU1354-6KK13
Country of Origin
Germany
Dimensions
Depth
3.78 in
Height
3.228 in
Details
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
Item
Circuit Breaker
Circuit Breaker Type
Residual Current
DC Voltage Rating
Not Rated
Number of Poles
2
Amps
13A
AC Voltage Rating
230V AC
Curve Type
B
Max. AIR Rating
20kA
Description
RCBO, 10 kA, 1P+N, type A, 30 mA, B char., In: 13 A, Un AC: 230 V