  • Mfr # SDR10P12RK4
  • Zoro # G408023950
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SDR10P12RK4
Country of Origin
United States
Description
Sioux Pistol Grip Drill, ToolKit Bare Tool, Series Signature SDR10P, 12 in Chuck, Keyless Chuck, 1200 RPM, 1 hp, 90 PSI Air, 14 in NPT in NPT Air Inlet, Pistol Grip, Reversible Yes, 30 CFM Short Run Air Consumption, 91 in Overall Length