  • Mfr # EZID1W114C3A4A6A10E24F30A
  • Zoro # G015821239
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Pumps Controlled
2
Overall Width
8 in
Overall Height
10 in
Includes
Phase
Single
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
EZID1W114C3A4A6A10E24F30A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
8 in
Overall Height
10 in
Float Switch Length
50 ft
Cord Length
50 ft
Overall Depth
4 in
Details
Number of Pumps Controlled
2
Item
Control Panel
Includes
Phase
Single
Alerts Indicated
High Water
Number of Switches Included
1
Includes Reversing
Non-Reversing
Series
EZI
Locking Style
Padlockable
Product Type
Control Panel
Rated Voltage
120 to 230V AC
Intrinsic Safety
Not Specified Intrinsically Safe
Connectivity
Auxiliary Contacts
Includes Data Logging
No Data Logging Included
Current
7 to 15 A