  • Mfr # CXSL20-150-XB11
  • Zoro # G4400833
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CXSL20-150-XB11
Stroke Length
150 mm
Rod Diameter
10 mm
Bore Diameter
20 mm
Overall Height
64 mm
Overall Width
25 mm
Inlet Size
M5 x 0.8
Air Inlet Size
M5 x 0.8
Minimum Operating Pressure
0.05 MPa
Maximum Operating Pressure
101.53 psi
Air Inlet Center to Center Distance
28 mm
Series
CXS
A6063S-T5
Body Material Finish
Hard Anodized
Cylinder Stroke
150 mm