  • Mfr # MGPKAM32-25
  • Zoro # G314534540
Compact
Accuracy
+/-0.05 Degrees
Maximum Operating Temperature
140 Degrees F
Minimum Operating Pressure
0.1 MPa
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MGPKAM32-25
Country of Origin
Japan
Dimensions
Size
32
Cylinder Bore Diameter
32 mm
Stroke Length
25 mm
Bore Diameter
32 mm
Air Inlet Size
45665
Item
Compact Guided Cylinder
Cylinder Type
Compact
Accuracy
+/-0.05 Degrees
Maximum Operating Temperature
140 Degrees F
Minimum Operating Pressure
0.1 MPa
Minimum Operating Temperature
-10 Degrees C
Series
MGPK
Maximum Operating Pressure
145 psi
System of Measurement
Metric
Cushion Type
None
Maximum Stroke
25 mm
Port Type
Rc
Port Location
Side Ported
Cylinder Stroke
25 mm