  • Mfr # STLTAB10XYYBK
  • Zoro # G613789191
Key Features
Bulb Beam Angle
90°
Length
9.1 in
Dimmable
Yes
Depth
1.3 in
Features
4 Operating Modes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
STLTAB10XYYBK
Dimensions
Length
9.1 in
Depth
1.3 in
Width
6.5 in
Size
Solar Panel: 13.6 X 8.1 X 0.8 in; Light: 9.1 X 6.5 X 1.3 in
Cable Length
9.8 ft
Details
Bulb Beam Angle
90°
Dimmable
Yes
Features
4 Operating Modes
Color
Black
Run Time
2-3 Days
Material
Aluminum
Watts
10 W
Item
Flood Light
Lumens
1100
Color Temperature
4000K
IP Rating
IP65
Shop By
Hot Buys
Solar Panel
Mono-Crystalline 6V/10W