  • Mfr # STLSFL10XYYBK
  • Zoro # G413789186
Key Features
Run Time
2-3 Days
Length
11.8 in
Width
7.7 in
Bulb Beam Angle
90°
Material
Aluminum
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
STLSFL10XYYBK
Dimensions
Length
11.8 in
Width
7.7 in
Depth
1.4 in
Details
Color
Black
Run Time
2-3 Days
Lumens
1080
Bulb Beam Angle
90°
Material
Aluminum
Dimmable
Yes
Item
Flood Light
Features
3 Operating Modes
Color Temperature
4000K
IP Rating
IP65
Watts
10 W
Shop By
Hot Buys
Solar Panel
Mono-Crystalline 5.5V/6W