  • Mfr # BC0625018S
  • Zoro # G8233057
Thickness
0.018 in
Overall Height
0.05 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BC0625018S
Thickness
0.018 in
Overall Height
0.05 in
Max. Outside Dia.
0.625 in
Min. Inside Dia.
0.317 in
For Hole Size
0.625
For Rod Size
0.313
Inside Diameter - Minimum
0.32 in
Compatible Rod Size
5/16 in
Outside Diameter - Maximum
0.63 in