  • Mfr # B09370700S
  • Zoro # G8298927
Thickness
0.07 in
Overall Height
0.09 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B09370700S
Thickness
0.07 in
Overall Height
0.09 in
Max. Outside Dia.
0.937 in
Min. Inside Dia.
0.39 in
For Rod Size
0.375
Inside Diameter - Minimum
0.39 in
Outside Diameter - Maximum
0.94 in
Compatible Rod Size
3/8 in
Compatible Hole Diameter
15/16 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.018 in