  • Mfr # B1250074S1
  • Zoro # G7868935
Thickness
0.074 in
Overall Height
0.1 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
B1250074S1
Thickness
0.074 in
Overall Height
0.1 in
Max. Outside Dia.
1.25 in
Min. Inside Dia.
0.407 in
For Hole Size
1.25
Compatible Hole Diameter
1 1/4 in
Outside Diameter - Maximum
1.25 in
Inside Diameter - Minimum
0.41 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.019 in