  • Mfr # B1250074
  • Zoro # G8074954
Thickness
0.074 in
Overall Height
0.1 in
Finish
Oil
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
B1250074
Thickness
0.074 in
Overall Height
0.1 in
Max. Outside Dia.
1.25 in
Min. Inside Dia.
0.407 in
For Hole Size
1.25
For Rod Size
Inside Diameter - Minimum
0.41 in
Compatible Rod Size
Compatible Hole Diameter
1 1/4 in
Outside Diameter - Maximum
1.25 in
Material
Carbon Steel
Finish
Oil
Deflection @ Load
0.019 in