  • Mfr # B1312098S1
  • Zoro # G8235647
Thickness
0.098 in
Overall Height
0.13 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
B1312098S1
Thickness
0.098 in
Overall Height
0.13 in
Max. Outside Dia.
1.312 in
Min. Inside Dia.
0.657 in
For Rod Size
For Hole Size
1.313
Outside Diameter - Maximum
1.31 in
Inside Diameter - Minimum
0.66 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.022 in