  • Mfr # WWMG07627253
  • Zoro # G3332992
Thickness
0.8 mm
Overall Height
7.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WWMG07627253
Thickness
0.8 mm
Overall Height
7.6 mm
Max. Outside Dia.
265 mm
Outside Diameter - Maximum
265 mm
Inside Diameter - Minimum
244.2 mm
Material
High Carbon Steel
Deflection @ Load
7.62 mm