  • Mfr # WWMG08649345
  • Zoro # G3333342
Thickness
1.1 mm
Overall Height
8.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WWMG08649345
Thickness
1.1 mm
Overall Height
8.6 mm
Max. Outside Dia.
340 mm
Inside Diameter - Minimum
319.2 mm
Outside Diameter - Maximum
340 mm
Material
High Carbon Steel
Deflection @ Load
8.64 mm