  • Mfr # EM2505000284S
  • Zoro # G001797722
/ea
Material
302 Stainless Steel
Outside Dia.
25 mm
Wire Dia.
5 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
13.37 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM2505000284S
Overall Length
284 mm
Outside Dia.
25 mm
Wire Dia.
5 mm
Outside Diameter
25 mm
Free Length
284 mm
Extended Length
324.85 mm
Wire Diameter
5 mm