  • Mfr # EM2802500634S
  • Zoro # G601797986
Material
302 Stainless Steel
Outside Dia.
28 mm
Wire Dia.
2.5 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
0.09 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
EM2802500634S
Overall Length
634 mm
Outside Dia.
28 mm
Wire Dia.
2.5 mm
Extended Length
1,929.61 mm
Wire Diameter
2.5 mm
Free Length
634 mm
Outside Diameter
28 mm