  • Mfr # H10001257000S
  • Zoro # G012479358
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Product Type
Extension Spring
Wire Diameter
0.125 in
Initial Tension
5.09 lbf
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H10001257000S
Wire Diameter
0.125 in
Extended Length
Free Length
7 in
Outside Diameter
1 in