  • Mfr # H12501156000S
  • Zoro # G912479922
/ea
Key Features
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Extended Length
13 3/8 in
Spring Rate
4.5 lb/in
Wire Diameter
0.115 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
H12501156000S
Country of Origin
China
Dimensions
Extended Length
Wire Diameter
0.115 in
Free Length
6 in
Outside Diameter
1.25 in