  • Mfr # H17501779000S
  • Zoro # G412478364
/ea
Key Features
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Spring Rate
9.33 lb/in
Outside Diameter
1.75 in
Free Length
9 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
H17501779000S
Country of Origin
China
Dimensions
Outside Diameter
1.75 in
Free Length
9 in
Extended Length
17 39/64 in
Wire Diameter
0.177 in