  • Mfr # EM1201800215S
  • Zoro # G101797349
Key Features
Type
Metric - Looped End Extension
Material
302 Stainless Steel
Outside Dia.
12 mm
Wire Dia.
1.8 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
0.78 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EM1201800215S
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
215 mm
Outside Dia.
12 mm
Wire Dia.
1.8 mm
Wire Diameter
1.8 mm
Outside Diameter
12 mm
Extended Length
329.02 mm
Free Length
215 mm