  • Mfr # EM1502200195S
  • Zoro # G601797092
Material
302 Stainless Steel
Outside Dia.
15 mm
Wire Dia.
2.2 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
1.22 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM1502200195S
Overall Length
195 mm
Outside Dia.
15 mm
Wire Dia.
2.2 mm
Free Length
195 mm
Extended Length
296.09 mm
Wire Diameter
2.2 mm
Outside Diameter
15 mm