  • Mfr # EM2204500255S
  • Zoro # G101797738
Material
302 Stainless Steel
Outside Dia.
22 mm
Wire Dia.
4.5 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
13.08 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
EM2204500255S
Overall Length
255 mm
Outside Dia.
22 mm
Wire Dia.
4.5 mm
Free Length
255 mm
Extended Length
291.18 mm
Wire Diameter
4.5 mm
Outside Diameter
22 mm