  • Mfr # EM2402200549M
  • Zoro # G301797828
/ea
Material
Music Wire
Outside Dia.
24 mm
Wire Dia.
2.2 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
0.1 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM2402200549M
Overall Length
549 mm
Outside Dia.
24 mm
Wire Dia.
2.2 mm
Free Length
549 mm
Wire Diameter
2.2 mm
Extended Length
1,702.15 mm
Outside Diameter
24 mm