  • Mfr # EM2503600320M
  • Zoro # G101797714
/ea
Material
Music Wire
Outside Dia.
25 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
2.15 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM2503600320M
Overall Length
320 mm
Outside Dia.
25 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Wire Diameter
3.6 mm
Free Length
320 mm
Extended Length
489.9 mm
Outside Diameter
25 mm