  • Mfr # EM2804000356M
  • Zoro # G101797691
Material
Music Wire
Outside Dia.
28 mm
Wire Dia.
4 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
2.32 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
EM2804000356M
Overall Length
356 mm
Outside Dia.
28 mm
Wire Dia.
4 mm
Free Length
356 mm
Outside Diameter
28 mm
Extended Length
542.42 mm
Wire Diameter
4 mm