  • Mfr # H17501779000M
  • Zoro # G812480455
/ea
Key Features
Material
Music Wire
Finish
Oil
Product Type
Extension Spring
Spring Rate
11.2 lb/in
Extended Length
17 39/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
H17501779000M
Country of Origin
China
Dimensions
Extended Length
17 39/64 in
Outside Diameter
1.75 in
Free Length
9 in
Wire Diameter
0.177 in