  • Mfr # HM2802500189M
  • Zoro # G512479759
/ea
Key Features
Material
Music Wire
Finish
Oil
Free Length
189 mm
Product Type
Extension Spring
Spring Rate
0.4 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HM2802500189M
Country of Origin
China
Dimensions
Free Length
189 mm
Wire Diameter
2.5 mm
Extended Length
522 mm
Outside Diameter
28 mm