  • Mfr # HM3605000127M
  • Zoro # G812480196
/ea
Key Features
Material
Music Wire
Finish
Oil
Free Length
127 mm
Spring Rate
13.3 N/mm
Standards
ISO 9001
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HM3605000127M
Country of Origin
China
Dimensions
Free Length
127 mm
Wire Diameter
5 mm
Outside Diameter
36 mm
Extended Length
178.5 mm