  • Mfr # DE0625010600M
  • Zoro # G301797958
Outside Dia.
0.625 in
Wire Dia.
0.072 in
Spring Rate (Lbs./In.)
3.46 lb/in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DE0625010600M
Overall Length
6 in
Outside Dia.
0.625 in
Wire Dia.
0.072 in
Free Length
6 in
Wire Diameter
0.072 in
Outside Diameter
0.625 in