  • Mfr # EM1502200195M
  • Zoro # G901797501
Material
Music Wire
Outside Dia.
15 mm
Wire Dia.
2.2 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
1.4 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM1502200195M
Overall Length
195 mm
Outside Dia.
15 mm
Wire Dia.
2.2 mm
Extended Length
306.54 mm
Wire Diameter
2.2 mm
Free Length
195 mm
Outside Diameter
15 mm